МІСТЕЧКО ДИТИНСТВА, РОМАНТИКИ, МРІЙ

Так душевно називають Будинок дітей та молоді Дубенської міської ради його вихованці та їх наставники. Як стверджують древні філософи, дорога у тисячу миль розпочинається з першого кроку. І саме таким першим кроком для багатьох юних дубенчан є Будинок дітей та молоді, своєрідний острівець Дитинства, чудова країна Мрій, неповторний світ Романтики, життя якого - це служіння дітям, їхнім інтересам та уподобанням.

ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК

Шляхами історії успіху

Чимало подій промайнуло за цей час існування Будинку дітей та молоді. Але кожен рік, кожна подія не пройшли безслідно – вони викарбувалися золотими літерами в історію Будинку дітей та молоді.

Сама будівля закладу – архітектурна пам'ятка Дім Контрактів, збудований Грінбергом у ХХ столітті. За переказами жителів Дубна відомо, що будучи учасником російсько-японської війни, Грінберг знайшов скарб, який використав для будівництва цієї архітектурної споруди з високими  круглими колонами. У 20-30-х  роках ХХ ст. на першому  поверсі будівлі було розміщено крамниці, а  на другому знаходився  кінотеатр. Споруджений  Грінбергом  будинок  став осередком  культури міста.

Будинок дітей та  молоді було засновано 1940 року як піонер-клуб. Піонер-клуб займав  приміщення, де нині знаходиться  редакція  газети «Замок», на розі  вулиць Лисенка  і  Пекарської. Першим  директором  піонер-клубу був Кочмар Дмитро Євдокимович. З часом  осередок  позашкільної освіти перемістився  у  будинок  біля  Іллінської церкви і став  називатися  Будинком  піонерів. Очолював  колектив  у ті часи Настасюк  Василь Данилович, який працював тут незмінним  директором  20 років. З кожним роком розширювалася  діяльність Будинку  піонерів, зростав  його престиж у місті, відповідно зростав  і  колектив. Змінювалися й  директори закладу: Богук  Нелля Іванівна (1969-1970 рр.), Балицька Антоніна  Кирилівна (1971-1976 рр.), Єрмакова Людмила  Володимирівна (1977-1980 рр.).

Змінила  місце знаходження  і сама  установа. В 1975 році заклад переселився  до колишнього будинку  Грінберга, де знаходиться на даний час. В новому приміщенні  з новими силами Будинок  піонерів  дарує юним  дубенчанам  яскравий  світ творчості, пізнання  та спілкування.

У 1981 році до Будинку піонерів  та школярів  прийшов  новий, молодий  та енергійний   директор –  Музика  Володимир Павлович. За  час  його директорства  колектив оновлювався, ставав  майстернішим  і  професійнішим.  Робота  закладу  не обмежувалася  рамками декількох гуртків -  створювалися різноманітні  відділи, які  включали у себе  різнопрофільні  гуртки, клуби, секції. У 1991 році Будинок  піонерів  було перейменовано у  Дубенський  міський  Будинок  дітей та молоді.

З 2002 по 2015 роки закладом керувала  Крук  Оксана  Василівна. В цей  період проведено капітальний ремонт приміщення  Будинку дітей та молоді: вихованці гуртків проводять своє дозвілля, одержують додаткову освіту, займаються науково-дослідницькою роботою,  оволодівають навичками  декоративно-прикладного, вокального  та хореографічного  мистецтва в оновлених, відремонтованих навчальних кабінетах, мають  можливість  брати участь у різноманітних масових заходах, які проводяться в актовому залі, який є окрасою та надбанням не лише Будинку дітей та молоді, а й усього міста.

З гордістю хочеться відмітити  керівників  гуртків, які багато зробили для  становлення та популяризації позашкільної освіти в нашому  місті, віддали багато років праці закладу: Галія Олексія  Миколайовича, Угарову  Тамару  Сергіївну, Ковальчук  Галину  Олексіївну,  Нестерук Світлану  Миколаївну,  Ільчук Надію Миколаївну, Ілюся  Івана Степановича, Мельничук  Тамару  Олександрівну, Виборну  Людмилу  Олексіївну, Клим’юка  Євгена  Адамовича, Зінченко Любов  Михайлівну, Пархоменко  Марію Лукашівну, Стаднійчук  Ангеліну  Миколаївну. Багато з них і зараз продовжують справу  навчання  і  виховання дітей та підлітків.

З   2015 року  заклад очолює  молода, енергійнакреативна   Мартинюк  Марія  Степанівна. Вона вміє і робить усе можливе для створення всіх необхідних  умов,  щоб у Будинку дітей та молоді вихованцям було цікаво, комфортно, приємно навчатись і розвиватись.

Двері  Будинку дітей та молоді  відкриті  для  всіх дітей  та молоді  нашого міста, тут радо зустрічають їх керівники гуртків, клубів, секцій. Наші педагоги – це справжні  ентузіасти,  віддані  справі виховання підростаючого покоління, намагаються  задовольнити потреби та запити дітей, організувати їх дозвілля  цілеспрямовано і  змістовно.