Банк педагогічного досвіду

досвіду роботи Валентини БОРАТИНСЬКОЇ

Тема досвіду:  Особливості активізації творчих здібностей гуртківців в процесі занять народною творчістю

Адреса досвіду: Будинок дітей та молоді Дубенської міської ради Рівненської області,

м. Дубно, Свободи, 1.

Автор: керівник Гуртка народної творчості Валентина БОРАТИНСЬКА

Провідна наукова ідея досвіду: Народна творчість, зокрема, художні промисли, є важливим джерелом культури народу. Провідна ідея досвіду підпорядкова національному вихованню молоді, залученню якомога більшої кількості талановитих дітей до занять різновидами народної творчості, розкрити та допомогти удосконалити їхні здібності. Вивчати, примножувати історичну та культурну спадщину України.

Мета досвіду: Активізувати творчі здібності гуртківці у процесі занять народною творчістю, підвищити їх пізнавальну активність, розширити знання про українську культуру, народні промисли та ремесла; формувати національну свідомість, здатність зберігати і примножувати національні традиції, звичаї українського народу, формувати особистісні компетенції кожного гуртківця; розвивати естетичний смак, творчі здібності, креативне мислення; популяризувати народні промисли; виховувати патріотизм, любов та шанобливе ставлення до народного мистецтва, історичної спадщини України.

Завдання досвіду: Одним із основних завдань сучасної позашкільної освіти є виховання національної гідності та усвідомлення необхідності відродження національної художньої культури, сприяння всебічному розвитку особистості, допомога у  розкритті    здібностей,   талантів у дітей.

Актуальність досвіду:

Педагогічна цінність пізнання народного та декоративно-прикладного мистецтва пояснюються слідуючими важливими причинами:

• твори цих видів мистецтва дозволяють виховувати у школярів певну культуру сприйняття матеріального світу;

• сприяють формуванню естетичного відношення до дійсності;

• допомогають глибше пізнати художньо-виразні засоби інших видів мистецтва.

Новизна досвіду: Ефективне використання новітніх технологій в навчально-виховному процесі, спрямованих на підвищення рівня позашкільної освіти, формування національно свідомої, високодуховної дитячої особистості.

Практична значущість досвіду:

• стимулювати творчу активність дітей усіма можливими засобами та методами навчально-виховної роботи, які застосовуються у позашкільному закладі;

• забезпечити належний рівень навчально-виховного процесу, постійно оновлювати зміст навчання та впроваджувати новітні освітні технології, наукові розробки, удосконалювати науково-методичну роботу;

• популяризувати культурну спадщину свого регіону;

• поширити досвід роботи Гуртка народної творчості у межах закладу, міста, області;

• брати участь у виставках, конкурсах, святах, фестивалях місцевого, обласного та всеукраїнського рівнів;

• підтримувати високий рівень майстерності та почесне звання Зразкової художньо-прикладної студії «Веселка».